Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na začátku mého příspěvku, který jsem vám slíbil, se musím omluvit za informaci, že turci mají rádi dolary. Není to pravda. V době psaní mého příspěvku se ještě nevědělo, že bude propad dolaru tak velký jaký v současnosti je. Úspěch má € i já jsem na dolar doplatil. Přišel jsem pouze v přepočtu na jakou koliv měnu cca o 15 až 16 000 korun, které jsem vyhodil z"okna". Vraťme se k dovolené.

Tak jak byla plánovaná, jsme s moji drahou polovičkou vyrazili z Karviné v 11.30hod. Řídit začala moje s tím, že první zastávku uděláme za Hlohovcem před Nitrou. Někdo se zeptá proč přes Slovensko, ušetřil jsem za měsíční dálniční známku v Česku. Na odpočinkovém místě jsme byli v 15.00h a zde jsme se zdrželi ne celou půl hodinku a pokračovali směrem na Komárno. Budapest, Kecskemét, Szegéd a dále v Srbské republice jsme jeli na Suboticu. Řádově 02.00h ráno jsme šli odpočívat, spát v nějakém ani nevím jeho název. Po probuzení v 08.00h jsem šel zkontrolovat autíčko a ejhle. Víčko na nádrži jsem měl vylomené, ale po kontrole stavu benzínu a věcí v autě, jsme konstatovali, že se nic neztratilo. Přesto jsme to oznámili majiteli a to jsme neměměli dělat, protože z toho udělal velký humbuk a zavolal státní Policii. Bylo to pro nás zdržení dalších čtyřech hodin. Našli ještě drát, kterým se chtěli dostat přes okno do auta.Ubytování nás stálo 42.00 USdolarů. První tankování bylo po ujetí 720 km. Je to perfektní spotřeba našeho autíčka. Po přejezdu Srbsko Bulharské hrnice na které jsme bulharům zaplatili 17€, ještě se vrátím k poplatkům v Srbsku (mýtné) to nás stálo 25€ a žádnou jinou měnu nechtěli. Bulharsko jsme projeli v noci směrem na Sofii, Plovdiv a Kapitán Andreevo. Zde jsme natankovali do plné nádrže a přejeli jsme Bulharsko - Tureckou hranici Kapikuli. Zde jsme prošli všechny freeschopy. Upozorňuji, že registraci vám Terci udělají do pasu a musíte být majitelem auta a nebo notářem vystavené potvrzení, že auto není kradené.

Z turecké hranice jsme vyrazili směrem na Čanakále, kde je přeprava feribotem z Evropy do Asie. Ve 23.00h jsme byli naloděni a přepraveni přes Bospor do Asie. V Čanakále nás čekalo 320km do Dikili, krásného místa v Dikilském zálivu , Egejského moře.V Dikili jsme bez problému dorazili v 05.30 hod. Ubytovali jsme se v hotelu Ümmtoglu Dikili. Perfektní strava,vybavení: bazén a sauna. Pokračovat budu zase příště, téma antické památky, nakupování na bazaru a cestování autobusem.

 

Náhledy fotografií ze složky Dovolená v Turecku, září 2007

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář